Words

Craft, photography, me

Havregryn-favoritter

4 kommentarer

Jeg har alltid likt havregrynsgrøt, men synes den fort blir alt for tykk og da er den litt klæbbete å spise… Fine venninna har nå lært meg at jeg må ha mer melk/vann i enn jeg har pleid og at den er god selv om den er litt tynn. Havregrynsgrøt med prim (også lært av fine venninna) er en av favorittene for tiden. Jeg må ha noe søtt eller bær i grøten for at jeg skal bli skikkelig god og grøt med prim er desidert den beste kombinasjonen jeg har prøvd. Det er bare å lage havregrynsgrøt av 1dl havregryn (jeg bruker store) og 2-2,5dl veske, ca 5 minutter i mikroen, men følg med for det kan gå fortere og rør av og til. Når du tar den ut rører du inn litt prim (man trenger ikke så mye) slik at den smelter i grøten, la den stå litt og nyt!

IMGP6376

Jeg har også dilla på overnight oats for tiden. Det er havregryn blandet med yoghurt og melk som har stått i kjøleskapet over natten og fått en grøtet konsistens – altså litt som kald havregrynsgrøt. Den lages med 1,5dl havregryn, 1dl yoghurt/kesam eller lignende, 1dl melk og ønsket søtning. Dette er grunnoppskriften så kan man variere smaken i det uendelige med krydder, frukter og bær – Google har mange ideer om du er usikker. Jeg liker den best med frosne bringebær som jeg har i når jeg setter den i kjøleskapet, så varmer jeg den ett minutt i mikroen før jeg spiser det bare for at den ikke skal være helt kjøleskapskald – nam!

IMGP6380

4 tanker om “Havregryn-favoritter

  1. Veeedig sæært, men har hatt merkelig lyst på prim i det siste selv. Så da må jeg prøve! =)

  2. Havregrøt er jo supergodt. Personlig liker jeg den litt tykk, men den er god litt mer flytende og. Her går det i sukker og kanel på toppen, men hver sin smak 😀
    Den der overnight oat’n tror jeg at jeg må teste ut. Fiks ferdig frokost uten å måtte gjøre noe 🙂

Fine ord

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s